Melounový šampionát v Třebíči 2018

Ve čtvrtek 14. 6. 2018 se naše carvingová čtyřka (Zuzka Rýdlová, Terka Kulhavá, Vítek Havlín a já) vydala na Melounový šampionát do Třebíče.

Již v 5 hodin ráno jsme s paní učitelkou Habersbergerovou vyrazili směr Třebíč, abychom se na místo dostali včas. Do kongresového centra v Třebíči jsme přejeli asi v půl osmé ráno, kdy už jsme se chtě nechtě museli probudit.

Jako první vedly naše kroky k registraci a ihned poté se Zuzka s Terkou vydaly ke svým výstavním místům. Ony dvě se kromě soutěže v live carvingu odhodlaly i k účasti v předem připravené květinové kompozici. Soutěž spočívala v přípravě květinkového aranžmá ze zeleniny o minimálně 15 květech.

V půl deváté už čekala kategorie C na nás všechny, úkol byl v limitu 1h a 15min vyřezat cukrový meloun na libovolné téma.  Bylo to naše první „live“ vyřezávání. Nervózně jsme postávali u našich soutěžních stolečků a čekali na start.  Poté co pan Procházka, lektor našich kurzů, odstartoval časomíru, jsme začali bojovat s našimi melouny. Čas neúprosně běžel a my řezali, co nám síly stačily.

Po skočení limitu se na dlouhém výstavním stole objevilo 25 vyřezaných melounů, z toho 4 z Poděbrad :-) Prohlédli jsme si všechny a hodnotili svou práci, ale nezbývalo než čekat na vyhlášení až do 17 hodin. Mezitím jsme se došli občerstvit na připravený raut, prohlédli si zbytek výstavy, která zahrnovala prezentaci jiných profesních oborů nejen z oblasti gastronomie.

Sedmnáctá hodina odbila a přišel čas vyhlášení. V kategorii květinové kompozice se holky, Zuzka s Terkou, umístily v bronzovém pásmu, v live carvingu se Terka umístila také v bronzovém pásmu, Vítek se Zuzkou ve stříbrném a já ve zlatém.

S našimi výsledky jsme maximálně spokojeni, víme čeho se příště vyvarovat a kde přidat. Po vyhlášení jsme uklidili naše výrobky a vydali se zpět na dlouhou cestu do Poděbrad.

Kristýna Kulhavá, 1.B

© 2017 Hotelová škola Poděbrady, Komenského 156/7, 290 01  Poděbrady, tel.: +420 322 312 622, +420 325 612 541, e-mail: info@hsvos.cz