Barmanský kurz 7. - 11. 10. 2016

Na začátku měsíce října na naší škole proběhl barmanský kurz pod vedením pana Martina Smolného. Podle mého názoru je to jeden z nejlepších kurzů. Už první den nás čekalo míchání deseti koktajlů, což byla samozřejmě ta nejzajímavější část kurzu, která však probíhala každý den, ale až po dopolední teorii. Ani teorie nebyla zdaleka nudná, jak by každý čekal. Pan Smolný nám ji vždy zpestřil nějakou svou historkou a životními zkušenostmi. Nyní už víme, že vodka se dá vyrobit i z brambor a jaký je rozdíl mezi whisky a whiskey.

Pátý den nás čekala teoretická a praktická zkouška. Test z probrané teorie jsme všichni zvládli na jedničku. Pak přišla praktická zkouška, tam už sice u některých zapracovaly nervy, ale i tak se s ní všichni poprali. Po obědě nezbývalo už nic jiného než rozdat certifikáty o splnění základního barmanského kurzu, které nám rozdala paní Eva Keclíková a pan Martin Smolný.

Děkujeme panu Smolnému za úžasný barmanský kurz, který byl pro nás skvělým zážitkem. Kurz bych s radostí absolvovala znovu. Všichni se už těšíme, až navštívíme Martini’s bar v Pardubicích, protože majitelem není nikdo jiný než pan Martin Smolný.

Nikola Amlerová, 3.B

© 2017 Hotelová škola Poděbrady, Komenského 156/7, 290 01  Poděbrady, tel.: +420 322 312 622, +420 325 612 541, e-mail: info@hsvos.cz