CESTA ZA BRONZEM

Moje cesta za bronzovou cenou započala v září 2013, když paní Šimáková s paní Procházkovou obcházely třídy a prezentovaly nám program Cena vévody z Edinburghu. A já si řekla proč to nezkusit, odejít mohu vždy. První schůzka mě zaujala na tolik, že jsem si řekla, že musím zkusit dokončit alespoň bronzovou úroveň. V programu jsem musela splnit čtyři sekce: dobrovolnictví, sportovní aktivitu, dovednost a expedici. Za pomoci koordinátorek jsem si jako dobrovolnictví vybrala docházení do domova pro seniory Luxor v Poděbradech, kde jsem každý pátek trávila s jednou paní, se kterou jsem si povídala a trávila s ní odpoledne. Jako sportovní aktivitu jsem měla dívčí fotbal a jako dovednost pletení. Upletla jsem šálu, kterou jsem dala mé mamince k Vánocům. Na expedici jsem jela s dalšími účastníky programu. Naše expedice se odehrávala v okolí Českého Krumlova a my jsme sjížděli Vltavu.

Bronzovou úroveň jsem dokončila 11. 5. 2014 po skončení expedice. Bronzovou cenu jsem obdržela z rukou Heleny Abrahams-Felix, která tento program přivedla do České republiky a z rukou Dana Přibáně v Kongresovém centru v Praze.

Tento program je podle mě dobrá zkušenost a doporučovala bych ho každému. Protože díky němu si každý sáhne na okraj svých sil a zjistí co v něm je. A jsem moc ráda, že jsem dokončila program a získala bronz.

Má to cenu!
Kamila Kozderová, 3.B


© 2017 Hotelová škola Poděbrady, Komenského 156/7, 290 01  Poděbrady, tel.: +420 322 312 622, +420 325 612 541, e-mail: info@hsvos.cz