Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

Studentské volby do školské rady 2020

Vážení studenti, pokud vám není lhostejné, kdo zastupuje vaše zájmy ve školské radě, potom se zúčastněte voleb nových členů školské rady.

Odkaz k elektronickému hlasování studentů zde: https://bit.ly/318taDE

Volí se elektronicky od čtvrtka 22.10. od 8h do pátku 23.10. do 14h.

Vše o pravomocích a povinnostech školské rady zde: https://www.hsvos.cz/skolska-rada


Medailonky letošních uchazečů o vaše hlasy

Klaudie Kabelková

Ahoj, jmenuji se Klaudie Kabelková a jsem studentkou 3. ročníku. Ráda bych se v rámci naší školské rady přimluvila za vstřícnější přístup některých našich paní kuchařek při praxích ke studentům a pokusila se vylepšit vzájemnou spolupráci, aby naše jídla byla pro nás, studenty, více atraktivní. Ráda bych též otevřela téma nastavení pravidel, komunikace a přístupu učitelů k nám. Mezi pravidla, která by měla platit pro učitele i studenty patří určitě i oboustranné dodržování dresscode.


Lenka Pavlíčková

Ahoj, jmenuji se Lenka Pavlíčková, jsem studentkou 3.A a hlásím se do školské rady, protože ráda obhajuji názory NÁS studentů. Domnívám se, že stejně jako vy s pár věcmi na této škole nesouhlasím. Pokud dáte ve volbách hlas právě mně, budu hájit vaše názory, nápady, připomínky a zprostředkovávat to učitelskému sboru/radě.

Dovolte mi nyní říct pár slov o sobě, ráda cestuji, sportuji a mám ráda cizí jazyky. Ve volbách kandiduji i pro budoucí studenty, přála bych si, aby v této škole opět začala převládat atmosféra, jakou se prezentujeme “milá a přátelská”, přeci jen zde trávíme pár let našeho života.

A co bych ve chtěla ve školské radě prosadit?

1) DRESSCODE
Rozhodně si stojím za tím, že pokud my studenti máme být v košilích a celkově společensky a vhodně oblečeni, tak by ta samá pravidla měl dodržovat i učitelský sbor. Dále bych také ráda doplnila kosmetickou úpravu - ČERNÉ KOŠILE, jsem zastáncem toho, že černá je “elegantní” a vhodná barva do společnosti, proto bych ji ráda zařadila do povoleného dresscodu. Celkově si dovoluji říci, že za oblečení od firmy Brudra platíme nemalou částku, a proto očekávám, že oblečení bude pohodlnější a bude vypadat tak jako “prestižněji”. Proto bych se tématem oblečení ve škole ráda zabývala hlouběji.

2) STRAVOVÁNÍ
Oproti jiným školám jsme na tom s obědy velice dobře, ale stále s nimi nejsme spokojeni. Proč se tedy nepokusit o to, aby jídla v naší školní restauraci byla ještě chutnější a lépe vypadala? Ráda bych prosadila větší pravomoci školní stravovací komise, která by se konala pravidelně a byla složená z dobrovolníků.

3) ZÁJEZDY a další společné akce napříč ročníky
Nevím jak vy, ale vždy jsem si představovala střední takovou, jako mají třeba v amerických filmech a také záviděla “intrákům” jak se tak nějak vzájemně baví a znají... Proč tedy ve škole více nespolupracovat napříč ročníky? Ráda bych prosadila zájezdy - ať už jednodenní nebo delší. Nabídku i samotné zájezdy by pro spolužáky vytvářeli i organizovali studenti třetích ročníků v rámci volitelných předmětů... Díky tomu bychom získali zkušenosti a ještě bychom stmelili hotelovácký kolektiv. (Podobně se dělají maturitní exkurze, účast na nich bych povolila všem ročníkům a organizovala je pro větší skupinu lidí.)


Filip Ulman

Ahoj, jmenuji se Filip Ulman a jsem studentem 3. ročníku. Ve školské radě bych chtěl především prosadit rovnoprávnost v nošení dresscodu. Studenti mají povinnost se podle něho oblékat, to samé by mělo platit i pro učitele! Také bych chtěl změnit komunikaci některých učitelů i dalších zaměstnanců školy k nám, studentům hotelovky. Myslím si, že by už byla potřeba změna, ne?