Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

Volejbalový turnaj 2011

Píše se 3. říjen roku 2011 a poděbradská hotelovka se znovu účastní volejbalového turnaje v Nymburce. Letos byla žhavou novinkou účast nejvyšších ročníků základních škol, proto se na turnaji sešlo celkem šest kvalitních dívčích týmů. Děvčata z hotelovky, v nižším počtu oproti loňsku, čelila konkurenčnímu poděbradskému gymnáziu, poděbradské ZŠ NA Valech a dále velmi kvalitním týmům z gymnázia a základní školy v Nymburce. Časový program umožnil turnaj hrát systémem „každý s každým“.

Nejprve měl tým z hotelovky možnost prověřit a oprášit svůj volejbalový um s A-týmem nymburského gymplu. Match se táhl bod po bodu, výměny míče byly kolikrát delší než by si oko i nervy diváka přály a až do posledních vteřin nebylo úplně jasné, kdo vyjde z prvního utkání jako vítěz. Nakonec se z výhry 2:0 na sety mohla radovat hotelovka, první body měla v kapse.
Další dva zápasy se ZŠ Vala PDY a ZŠ Komenského NBK už byly úplně v rukou budoucích manažerek, připsaly si tedy dvě výhry do kolonky HŠ PDY. Opravdové trápení ale přišlo se zdánlivě slabším soupeřem. Gymnázium NBK B, pod vedením vášnivých profesorů volejbalu, přehrálo hotelovku těsně 25:22, 25:19 a připravilo ji tímto o možnost prvenství v turnaji. Další stres přivodil i poslední soupeř - gymnázium PDY, kterému hotelovačky pouze omylem dovolily vyhrát jeden set, přičemž ve druhém setu si výhru 25:18 pohlídaly.

Tři výhry, prohra, remíza. To znamená jediné - hotelovka obhájila konečné 2. místo z loňského roku.

Nejlepší hráčkou se po náročném statistickém sledování stala hráčka s číslem 13, kapitánka Lucie Stará, která pomohla k výhrám cca 40 body. Toho by ale těžko dosáhla bez vynikajících nahrávek od svých spoluhráček a zkušených rad pana učitele Kupra, který na dívčí tým bedlivě dohlížel.

Dalšímu volejbalovému turnaji ZDAR – NAZDAR!