Eurocup Prešov 2017

Naše škola se tradičně zúčastnila mezinárodní barmanské soutěže Eurocup Junior Bartenders, která se konala 24. a 25. 10. 2017 ve městě Prešov na Slovensku. Na tuto soutěž odcestovaly studentky Barbora Kulhánková ze 3.A a Tereza Švarcová z 4.A spolu s paní učitelkou Hummelovou a Keclíkovou.

Během prvního dne naše studentky musely prokázat své teoretické znalosti v podobě písemného testu, po němž následoval slavnostní galavečer, který se nesl v duchu oslav 25. výročí této soutěže a naše škola zde byla oceněna za dlouholetou účast na Eurocupu.

Druhý den byl pro dívky Den D. V těžké konkurenci 70 účastníků ze Slovenska, Itálie, Litvy, Polska, Slovinska, Ukrajiny a České republiky musely prezentovat své dva připravené cocktaily. Zhostily se svého úkolu skvěle a získaly v kategorii test první a druhé místo, dále cenu Slovenské barmanské asociace a medaile za umístění ve zlatém a stříbrném pásmu. Z celkového počtu 35 škol se naše hotelovka dostala na vynikající páté místo, čímž si vysloužila další zlatou medaili.

Před návratem domů byla na programu ještě návštěvu Cognac Embassy v Košicích. Jedná se o společnost, která se zaměřuje na šíření vědomostí o koňaku, jeho výroby a degustace. Jak tato exkurze, tak i celá soutěž byla pro všechny zúčastněné velmi přínosná a plná úžasných zážitků.

Velké díky za to patří paní učitelce Zuzaně Hummelové, která děvčata na soutěž připravila a měla s nimi velkou trpělivost, a paní učitelce Evě Keclíkové za doprovod a podporu na soutěži. Poděkování také patří sklárnám Bohemia a. s. Poděbrady, které škole s velkou ochotou zajistily na soutěž skleněný inventář.

Doufáme, že naše hotelová škola bude nadále pokračovat v tradici a příští rok se do Prešova znovu vrátí.

© 2017 Hotelová škola Poděbrady, Komenského 156/7, 290 01  Poděbrady, tel.: +420 322 312 622, +420 325 612 541, e-mail: info@hsvos.cz