Barista Světlá Cup 2017

Dne 10. května 2017 se uskutečnila baristická soutěž Barista Světlá Cup 2017 na Hotelové škole ve Velkém Meziříčí a naše škola si to zkrátka nemohla nechat ujít. Soutěž začínala v 8 hodin ráno, proto jsme se vydali na cestu už den předem, abychom vše stihli. Když jsme dorazili na místo, vyzkoušeli jsme si práci se soutěžním kávovarem a mlýnkem a zbytek dne jsme strávili rozebíráním světa kávy s ostatními soutěžícími. Ačkoli jsem osobně čekala vysokou soutěživost, spíše jsme s většinou soutěžících navázali přátelské vztahy a radili jsme si ohledně soutěže. Mile mě to překvapilo.

Samotná soutěž byla velmi vzrušující a bylo poučné sledovat ostatní baristy, kteří přijeli ukázat, co umí. Našim baristům se vedlo skvěle a myslím, že škola může být na své reprezentanty pyšná. Hotelovka obsadila první dvě místa, a kdyby čas nebyl tak neúprosný, byla by naše i třetí příčka. Soutěž právem vyhrál Pavel Carhoun, který na diváky i porotu působil velmi profesionálně a vyrovnaně. Byl také jedním z mála soutěžících, kteří si připravili prezentaci v angličtině. Hned v závěsu za ním se umístil Honza Voda se svým volným drinkem, do kterého filtroval kávu přes čokoládu v pomeranči. Naším posledním reprezentantem byl loňský vítěz Tomáš Rezek, kterého bohužel letos zradil čas.  Soutěž jsme si moc užili a načerpali jsme mnoho zkušeností a motivaci pro příští rok, kdy máme v plánu znovu na této soutěži prezentovat naše baristické umění.

Rádi bychom poděkovali škole za prostory, které nám poskytuje na trénink a paní učitelce Koštýřové, bez které by se tato akce nikdy neuskutečnila.

Naďa Seidlová, 1.C

© 2017 Hotelová škola Poděbrady, Komenského 156/7, 290 01  Poděbrady, tel.: +420 322 312 622, +420 325 612 541, e-mail: info@hsvos.cz