STÁŽ VE FRANCII 2007

Bylo nebylo, tenkrát ve Francii……………………

Toto léto jsem si jak se říká sbalila svých "5 švestek" a odjela na tříměsíční stáž do Francie. Přesně na ostrov IL DE RÉ a ještě přesněji do městečka ARS EN RÉ do výborné restaurace BISTROT DE BERNARD.
Tentokrát jsem se octla v kuchyni. Zezačátku to nebyl vůbec žádnej med vám povím. První týden jsem se jak se říká moc nechytala. Všechno bylo hrozně rychlý, nevěděla jsem kde co je, kam co patří, co se jak dělá a navíc jsem nerozuměla snad ani slovo.Když tam najednou začali všichni přes sebe řvát ty jejich "francouzský výkřiky". Připadala jsem se trošičku tupě.
To se ale časem samozřejmě zlepšilo, přišla jsem na systém práce, postupně jsem začala objevovat i kde co najdu, jakože například zelenina je v lednici na zeleninu a ryby v lednici na ryby ( kdo by to byl řekl!) . Dokonce jsem i postupem času porozuměla všem, ne vždy slušným výrazům, bez kterých se v kuchyni neobejdete.
Naštěstí jsem se v kuchyni sešla s Verčou, loňskou maturantkou, která to tu už dobře znala z loňského ruku a se vším mi pomohla a poradila. Na place byla taky Šárka s další Verčou, tudíž na nedostatek češtiny jsme si stěžovat nemohly.
Sice to byl v kuchyni kolikrát opravdový FOFR a stres, ale užili jsme si i spoustu zábavy. Musím říct že mi tato stáž hodně dala a určitě bych neváhala a zase na nějakou stáž vyrazila.

Petra Šťovíčková 4.D

 

© 2017 Hotelová škola Poděbrady, Komenského 156/7, 290 01  Poděbrady, tel.: +420 322 312 622, +420 325 612 541, e-mail: info@hsvos.cz