Paříž 2017

Ve dnech 27. 9. - 30. 9. 2017 vyrazilo 40 studentů hotelové školy do francouzské Paříže. Od školy se odjíždělo v 17:00 hodin, takže do Paříže jsme dorazili okolo 8. hodiny ranní.

Nejprve jsme navštívili Vítězný oblouk, na který jsme posléze i vylezli, a proslulou ulici Champs-élysées.  Počasí nám ze začátku moc nepřálo, ale netrvalo dlouho a vysvitlo i sluníčko.

Z Vítězného oblouku jsme mohli pořídit spoustu krásných fotek s Eiffelovou věží v pozadí.  Poté se naše skupinka vypravila do Sainte Chapelle, kterou jsme si mohli samostatně prohlédnout. Celkově jsme měli hodně volna, což bylo super, jelikož jsme si mohli pořádně prohlédnout věci, které jsme sami chtěli, a poznat Paříž podle svého.

Dále jsme pokračovali k slavnému chrámu Notre-Dame a na Place Sainte-Marthe. V přilehlých uličkách jsme nalezli něco jako pouliční market se spoustou typických francouzských kavárniček nebo creperií. Našimi posledními zastávkami tohoto dne byly překrásné Lucemburské zahrady a Justiční palác. Poté jsme se už vydali zpátky k autobusu a odjeli do okrajové části Paříže, kde jsme se ubytovali v hotelu.

Další den jsme vyjeli brzo ráno na zámek Versailles. Zde jsme měli možnost navštívit jak samotný zámek, tak přilehlé zahrady a samotné město. Po prohlídce jsme zamířili zpět do Paříže na jedno z nejvyšších míst města, a to k bazilice Sacré Cœur, odkud jsme měli nádherný výhled na Paříž. Prošli jsme místními uličkami a posléze dostali rozchod, abychom se mohli občerstvit.
Poté jsme vyrazili na poslední místo dne, a to do čtvrti de la Défense, kde jsme si mohli v obchodním domě nakoupit dárky pro rodiče.

Poslední den nás čekala dominanta Paříže, Eiffelova věž, odkud jsme měli celou Paříž jako na dlani. Následovala prohlídka Invalidovny a muzea Louvru. Muzeum si mohl prohlédnout každý ve svém tempu a podle toho, jaké období a oblast umění ho zajímá. Asi každý z nás nemohl opomenout jeden z nejznámějších obrazů, a to Monu Lisu.

Kolem 18:00 jsme se nalodili na velkou vyhlídkovou loď a vydali se na okružní plavbu po řece Seině. Poté už jsme se kolem 20. hodiny uvelebili v autobusu a s pohledem na rozsvícející se Eiffelovu věž se rozloučili s Paříží a s Francií a vydali se na cestu do České republiky.

Adéla Nepovímová, 3.B

© 2017 Hotelová škola Poděbrady, Komenského 156/7, 290 01  Poděbrady, tel.: +420 322 312 622, +420 325 612 541, e-mail: info@hsvos.cz