Hotelovka na cestě za poznáním

Na konci září vyrazilo 44 žáků naší školy na poznávací zájezd do Anglie. Autobus nás vezl přes Německo, Belgii a Francii, kde jsme nastoupili na trajekt a kolem šesté ráno poprvé zahlédli břehy Anglie. První den jsme zahájili u observatoře v londýnské Grenwichi, kam jsme se šli podívat na nultý poledník. Poté jsme dopluli lodí po Temži k Toweru, kde jsme si prohlédli prostory hradu a obdivovali korunovační klenoty. Jen o pár kroků dál jsme nakoukli do vnitřních prostor Tower Bridge a přes lávku došli až na druhý konec této ikonické stavby k motorům, které dříve zvedaly most i několikrát za den. Poté vedla naše cesta k velkolepé St. Paul’s Cathedral a Millenium Footbridge. Nahlédli jsme do galerie moderního umění Tate Modern a užívali si atmosféru večerního města při zpěvu pouličních muzikantů. S jedním z nich si naše studentka stihla i zazpívat, což byl nezapomenutelný zážitek pro ni i všechny spolužáky.

Po noci strávené v hostitelských rodinách jsme vyrazili na krásný hrad Warwick, prošli jsme tamním zahradním labyrintem i interiéry, kde byl pomocí voskových figurín znázorněn život v minulosti, a pokračovali do univerzitního města Oxford. Všichni jsme se samozřejmě také těšili, až si budeme moci něco koupit v proslulém Primarku. Jelikož jsme rozchod měli dříve, než jsme navštívili oxfordskou univerzitu, každý z nás vláčel při vstupu do prostorů univerzity svoji vlastní Primark tašku. I univerzita rozhodně stála za návštěvu, prošli jsme i místy, kde se natáčel námi všemi oblíbený Harry Potter.

Poslední den jsme brzy ráno zamířili do centra Londýna, abychom se mohli svézt na legendárním London Eye. Pak už následovala procházka kolem budovy parlamentu, vládní třídy Whitehall  až k Buckingham Palace, dále na Trafalgar Square, kde jsme měli rozchod a možnost podívat se do National Gallery. Navštívili jsme i čínskou čtvrť, kde jsme se krátce setkali s absolventem naší školy, který nyní v Londýně pracuje. Je motivující vidět, že někdo z takového poměrně malého města, jako jsou Poděbrady, se může dostat až do Londýna a za několik let se tam vypracovat. Určitě mluvím za všechny, že zájezd byl pro nás jak možností něco nového poznat, tak i inspirací pro naši budoucí kariéru. Určitě rádi v budoucnu podnikneme nějaký další podobný jazykový zájezd.

Kateřina Klímová, Jana Jeřábková

© 2017 Hotelová škola Poděbrady, Komenského 156/7, 290 01  Poděbrady, tel.: +420 322 312 622, +420 325 612 541, e-mail: info@hsvos.cz