Třída 1.C na exkurzi v hotelu Kings Court

Dne 7. 2. 2018, kdy se na naší škole konal Den otevřených dveří, se třída 1. C vydala na exkurzi do pražského hotelu Kings Court a prohlídku Francouzského institutu.

Na této exkurzi jsme byli s naší paní třídní učitelkou Věrou Kuklíkovou a paní učitelkou Janou Jeřábkovou. Na hlavním nádraží jsme byli rozděleni do dvou skupin. První skupina se vydala směr Francouzský institut, druhá skupina zamířila do hotelu Kings Court.

V hotelu nás provázel Luboš Švrček. Nejdříve jsme se podívali do velkého sálu, kde se odehrávají zásadní události hotelu, zde jsme dostali krátkou přednášku o tom, jaké to je pracovat v hotelu Kings Court, byl zde prostor i na diskusi. Poté jsme byli provedeni restaurací a kuchyní. Následně jsme se podívali i do pokojů pro hosty, ale i do pokoje majitele hotelu.

Po této prohlídce jsme zamířili do Francouzského institutu, který sídlí ve Štěpánské ul. 35, Praha 1. Zde nás provázela paní Schindlerová, která nám ve spodní části budovy ukázala galerii a v horní části knihovnu.

Poté jsme se přesunuli na hlavní nádraží, kde naše exkurze skončila.

Druhý den nás paní Schindlerová navštívila v naší škole. Přednášela zde o celoročním studijním pobytu ve Francii.

Ondřej Bláha, 1.C

© 2017 Hotelová škola Poděbrady, Komenského 156/7, 290 01  Poděbrady, tel.: +420 322 312 622, +420 325 612 541, e-mail: info@hsvos.cz