Exkurze 1.C do starého Židovského města v Praze

Dne 29. listopadu 2017 vyrazila celá třída 1.C společně s paní učitelkou třídní Věrou Kuklíkovou a paní učitelkou Ivanou Středovou do Prahy. Cílem cesty bylo Židovské město.

Nejdříve jsme se seznámili s velmi příjemnou paní průvodkyní, která nám přiblížila staré Židovské město, které se dříve nacházelo v Praze. Poté jsme si prohlédli nejstarší činnou synagogu v Evropě s názvem Staronová.

Dále jsme navštívili Pinkasovu synagogu, kde jsou na stěnách napsána jména všech lidí, co zesnuli v koncentračních táborech

Další zastávkou byl Starý židovský hřbitov, kde je pohřbena řada významných osobností židovské komunity. Také je zajímavý tím, že místo květin se na náhrobní kameny dávají kamínky, jelikož se na hřbitově nesmí nacházet nic živého.

Ze hřbitova se celá třída přemístila do další synagogy, která se nazývá Klausová. Zde jsme si mohli prohlédnout Toru, dřívější židovskou domácnost a mnoho dalších zajímavých věcí. Tady se s námi paní průvodkyně rozloučila.

Návštěvu Židovského města jsme ukončili v Maiselově synagoze, kde jsme si prohlédli model bývalého Židovského města.

Po krátkém rozchodu se celá třída poté přesunula na hlavní nádraží, kde exkurze skončila.

Za třídu 1.C Michaela Papoušková

© 2017 Hotelová škola Poděbrady, Komenského 156/7, 290 01  Poděbrady, tel.: +420 322 312 622, +420 325 612 541, e-mail: info@hsvos.cz