Hotelovka opět nezištně pomáhala

Co mají společného Nadační fond IMPULS, který dlouhodobě podporuje rehabilitační péči a výzkum u pacientů s roztroušenou sklerózou, a Hotelová škola Poděbrady? Řekli byste asi, že pramálo. Ale není tomu tak.

Absolventka naší školy Klára Kolaříková nás oslovila s prosbou o spolupráci na benefičním Koncertě pro Impuls, který se každoročně koná v Praze. Jak už na naší škole bývá dobrým zvykem, tato její žádost nezůstala nevyslyšena. Vždyť když jde o dobrou věc a člověk může pomoci, neměl by zůstávat lhostejným.
A tak se v odpoledních a večerních hodinách, když už je po výuce a ve školní kuchyni volno, začalo péci a připravovat pohoštění na výše zmíněný koncert. Dobrovolníci z řad studentů prvního ročníku VOŠ a HŠ se opravdu činili a pod vedením paní učitelky Koštýřové vznikla spousta slaných i sladkých dobrot, ze kterých zmíníme alespoň např. špenátovou roládu s lososem, slané muffiny nebo staročeský medovník.

V úterý se potom žáci a žákyně naší školy vydali do Prahy, aby zajistili servis pro návštěvníky koncertu nadace. Ve svém volném čase a bez nároku na mzdu, přesto však ochotně a s úsměvem na rtech hosty obsluhovali Naďa Seidlová z 2. C, Kristýna Krejčová z 2. D, děvčata z 1. B – Jana Csicsayová a Klára Šimonová a trio hochů z 1. A - Vojtěch Cikán, Šimon Svojitka a Adam Špetla až do pozdních večerních hodin. Naši studenti čtvrtého ročníku a nyní již maturanti Tomáš Fišar a Dominik Švec na závěr večera ještě skvěle sekundovali profesionálnímu sommelierovi.

Všem výše jmenovaným patří velký dík. Výtěžek tohoto koncertu poputuje na podporu psychoterapeutické péče pacientů s roztroušenou sklerózou.

Možná se ptáte: „A co si z celé této akce naši dobrovolníci odnesli?“ No přece skvělý pocit, že pomáhat potřebným má určitě cenu a smysl.

© 2017 Hotelová škola Poděbrady, Komenského 156/7, 290 01  Poděbrady, tel.: +420 322 312 622, +420 325 612 541, e-mail: info@hsvos.cz