Francouzští studenti opět na hotelové škole

Naše škola dlouhodobě spolupracuje s několika partnerskými školami ve Francii, a tak se již stává tradicí, že můžeme opakovaně přivítat francouzské studenty mezi námi.

V říjnu k nám zavítali studenti ze školy Chambre de Métiers et de l'Artisanat z města Rodez. Přijeli k nám čtyři kuchaři a dva číšníci v doprovodu pana učitele Bruna Rascalou. Kuchaři si cvičili své umění ve špičkových poděbradských restauracích, jako Mama Cucina, Fine Buffet by Lovas, v bistru L'Aura a v restauraci hotelu Golfi. V naší školní jídelně jste mohli být obslouženi Elisou a Karimem. Studenti, tak jako každý, kdo přijede na zkušenou do cizí země, museli překonávat komunikační bariéry, byli nuceni domluvit se anglicky, museli si zvyknout na trochu jiný styl práce, jiná pravidla.

Nejenom prací živ je člověk, a tak jsme se studenty podnikli i procházky po městě, navštívili jsme Prahu a zahráli si bowling. Věřím, že tato setkání mají smysl, a doufám, že i naši studenti brzy objeví, jak se žije a pracuje ve Francii.

Věra Kuklíková

© 2017 Hotelová škola Poděbrady, Komenského 156/7, 290 01  Poděbrady, tel.: +420 322 312 622, +420 325 612 541, e-mail: info@hsvos.cz