Expedice DOFE 2014 - Čínská polívka

Stříbrná úroveň

Termín:
7.5.-8.5.2014 předexpedice
9.5.-11.5.2014 expedice

Tým:
Kamila Kozderová - bronz
Aleš Hochmal, Martin Cukor, Matěj Šrámek Jiří Krubner, Michaela Vitvarová, Jan Borecký - stříbro

Záměr:
Poznávání a překonávání osobních hranic

Expediční vedoucí: Aleš Hochmal, 16 let

Lékárník: Matěj Šrámek, 16 let

Pokladník: Michaela Vitvarová, 18 let

Odborník v oboru: pan Čeněk Hrabal (fit klub Kolín)

Školitel expedice: Jana Šimáková a Lenka Procházková

Hodnotitel expedice: Mgr. Jan Kupr

Pohled členky týmu M. Vitvarové:
Kdybych to měla shrnout, tak všichni jsme tuto expedici přežili bez vážných zdravotních problémů. Vyskytlo se jenom nachlazení a jednodenní horečka. Mým nejlepším zážitkem bylo sjíždění veškerých jezů. Naopak mým nejhorším zážitkem byla neděle, jelikož pršelo. Ale počasí si člověk nevybírá, takové prostě je. Docela mě také překvapilo, že jsem dokázala sníst brouka. Pro mě to byla nepředstavitelná věc, ale tady jsem podlehla většině a nebylo to tak hrozný (čekala jsem to horší). Vzájemně se nám spolupracovalo výborně, samozřejmě občas se vyskytly nějaké problémy nebo menší hádky ale všichni jsme mysleli na to, že jsme tým a tak jsme se vždycky dohodli. Na závěr bych chtěla říct, teda napsat, že tohle bylo úplně nejlepších pět dní co mohlo být. Zkrátka a jednoduše skvělá expedice se skvělými lidmi. S touhle partou bych klidně jela zas. Doufám, že ostatní členové expedice to vidí stejně.

Závěr školitele:
Expedice stmelila jednotlivce v tým, což bylo opravdu velmi úžasné pozorovat, jak se z původně několika jednotlivců s vlastním názorem stal po pár dnech dobře fungující tým, kdy jedna členka se rozhodla absolovat vyšší úroveň společně s kamarády. K týmu přibyl i dobrovolník Jan Borecký, který se akce zúčastnil na vlastní náklady jako zlatý člen DofE, protože sám osobně má zájem o zahraniční akce v rámci programu pro mládež, kterých by se rád zúčastnil.

Extrémní podmínky byly první a poslední den a tým se přesto s nimi dokázal vypořádat a nevzdat se i přestože byl tým složen z různých úrovní programu. Tým se musel několikrát z důvodu nezkušenosti a vzniklých nepředpokládaných situací několikrát rozhodovat mimo původní plán. Expedice byla úspěšně dokončena, což vyplynulo i ze závěrečné zprávy hodnotitele pana J. Kupra.

Jana Šimáková

Expedice DOFE 2014 - Čínská polívka

© 2017 Hotelová škola Poděbrady, Komenského 156/7, 290 01  Poděbrady, tel.: +420 322 312 622, +420 325 612 541, e-mail: info@hsvos.cz