Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

Základní barmanský kurz s panem Smolným

Když jsem minulý měsíc podávala přihlášku na základní barmanský kurz s panem Martinem Smolným, nevěděla jsem příliš, co očekávat. Netrvalo však dlouho a došla jsem k velmi příjemnému zjištění. Všechno začalo 19. října, a přestože kurz zasahoval i do volného času o víkendu, musím říct, že to byl jeden z nejlépe strávených víkendů tohoto roku.

Každé ráno jsme začali teorií. Nebylo to ale nudné „vtloukání informací do hlavy“. Už jen to, když vidíte, jak to baví samotného lektora – je to hned o něčem jiném! Nebavili jsme se pouze o cocktailech, barové praxi a alkoholu. Pan Smolný výklad velmi hezky prokládal svými zážitky i zkušenostmi z oboru. Jeho přístup k vám i k barmanskému řemeslu je okouzlující.

Každé odpoledne jsme trénovali techniku přípravy míchaných nápojů. Ze začátku pouze s vodou a po chvíli, kdy už jsme si začali být jistější, míchali jsme tradiční i ne tak známé cocktaily. Myslím si, že nemluvím jen za sebe, když řeknu, že jsme se dozvěděli a naučili mnoho nových věcí. Nejeden z nás se chce v barmanství pohybovat i nadále…

Celých pět dnů jsme zakončili teoretickými i praktickými zkouškami. Když jsme přebírali certifikáty, zdálo se mi, že všechny trochu zamrzelo, že už je konec. Osobně mohu kurz jen doporučit, a to všem. Ať už máte velký zájem se v tomto směru pohybovat nebo chcete vědět jen ty „nejpodstatnější základy“. Určitě to za to stojí!

Helena Bílková, 2.A