Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

FESTIVAL SVOBODY NA HOTELOVCE 2019

30. výročí Sametové revoluce si připomeneme ve čtvrtek 14. listopadu PROMÍTNUTÍM FILMŮ z projektu Příběhy bezpráví (společnosti Člověk v tísni) nebo z projektu Každý může změnit svět (knihovny Václava Havla) nebo nějaký filmový příběh z doby před rokem1989. Ve třídách proběhnou BESEDY s pamětníky o tom, JAK SE ŽILO PŘED SAMETEM. Na dveřích budou VZPOMÍNKOVÉ PLAKÁTY. V průběhu listopadu můžete na plakáty na dveřích ředitelny zapisovat krátké vzpomínky svých rodin, učitelů, známých. Připravte si pro ně krátké otázky a zaznamenejte v jedné dvou větách nejzajímavější vzpomínky. Na dobu komunismu nebo přímo na revoluční dny v listopadu 1989. Dokážete si svoje kmenové třídy vyzdobit nástěnkou na téma ABSURDITY ZA ŽELEZNOUOPONOU? Rodiče a prarodiče vám možná půjčí zajímavou fotografii nebo kopii dobových textů.

V pátek 15. listopadu se naši studenti přihlásili k tradici Festivalu svobody DÍKY, ŽE MŮŽEM. Před pěti lety organizovali hotelováci děkovný průvod kolonádou pro všechny poděbradské střední školy. Letos chceme společně se středoškoláky v celé republice uspořádat SAMETOVÝ HAPPENNING. O velké přestávce se shromáždíme před školou a symbolicky zazvoníme klíči.

Proč zrovna zvonění klíči? Jedním ze symbolů sametové revoluce 1989 se stal právě cinkot klíčů. Lidé je vytahovali během demonstrací na náměstích po celé republice a cinkotem dávali najevo, že komunistickému režimu odzvonilo. Zvonění klíči v sobě neslo touhu po změně a atmosféru naděje, která prostupovala všechny listopadové demonstrace.

Společně zavoláme „Díky, že můžem!“ Máme za co děkovat.

Příběhy bezpráví