Studentské volby do školské rady 2020

Vážení studenti, pokud vám není lhostejné, kdo zastupuje vaše zájmy ve školské radě, potom se zúčastněte voleb nových členů školské rady.

Odkaz k elektronickému hlasování studentů zde: https://bit.ly/318taDE

Volí se elektronicky od čtvrtka 22.10. od 8h do pátku 23.10. do 14h.

Vše o pravomocích a povinnostech školské rady zde: https://www.hsvos.cz/skolska-rada


Medailonky letošních uchazečů o vaše hlasy

Klaudie Kabelková

Ahoj, jmenuji se Klaudie Kabelková a jsem studentkou 3. ročníku. Ráda bych se v rámci naší školské rady přimluvila za vstřícnější přístup některých našich paní kuchařek při praxích ke studentům a pokusila se vylepšit vzájemnou spolupráci, aby naše jídla byla pro nás, studenty, více atraktivní. Ráda bych též otevřela téma nastavení pravidel, komunikace a přístupu učitelů k nám. Mezi pravidla, která by měla platit pro učitele i studenty patří určitě i oboustranné dodržování dresscode.


Lenka Pavlíčková

Ahoj, jmenuji se Lenka Pavlíčková, jsem studentkou 3.A a hlásím se do školské rady, protože ráda obhajuji názory NÁS studentů. Domnívám se, že stejně jako vy s pár věcmi na této škole nesouhlasím. Pokud dáte ve volbách hlas právě mně, budu hájit vaše názory, nápady, připomínky a zprostředkovávat to učitelskému sboru/radě.

Dovolte mi nyní říct pár slov o sobě, ráda cestuji, sportuji a mám ráda cizí jazyky. Ve volbách kandiduji i pro budoucí studenty, přála bych si, aby v této škole opět začala převládat atmosféra, jakou se prezentujeme “milá a přátelská”, přeci jen zde trávíme pár let našeho života.

A co bych ve chtěla ve školské radě prosadit?

1) DRESSCODE
Rozhodně si stojím za tím, že pokud my studenti máme být v košilích a celkově společensky a vhodně oblečeni, tak by ta samá pravidla měl dodržovat i učitelský sbor. Dále bych také ráda doplnila kosmetickou úpravu - ČERNÉ KOŠILE, jsem zastáncem toho, že černá je “elegantní” a vhodná barva do společnosti, proto bych ji ráda zařadila do povoleného dresscodu. Celkově si dovoluji říci, že za oblečení od firmy Brudra platíme nemalou částku, a proto očekávám, že oblečení bude pohodlnější a bude vypadat tak jako “prestižněji”. Proto bych se tématem oblečení ve škole ráda zabývala hlouběji.

2) STRAVOVÁNÍ
Oproti jiným školám jsme na tom s obědy velice dobře, ale stále s nimi nejsme spokojeni. Proč se tedy nepokusit o to, aby jídla v naší školní restauraci byla ještě chutnější a lépe vypadala? Ráda bych prosadila větší pravomoci školní stravovací komise, která by se konala pravidelně a byla složená z dobrovolníků.

3) ZÁJEZDY a další společné akce napříč ročníky
Nevím jak vy, ale vždy jsem si představovala střední takovou, jako mají třeba v amerických filmech a také záviděla “intrákům” jak se tak nějak vzájemně baví a znají... Proč tedy ve škole více nespolupracovat napříč ročníky? Ráda bych prosadila zájezdy - ať už jednodenní nebo delší. Nabídku i samotné zájezdy by pro spolužáky vytvářeli i organizovali studenti třetích ročníků v rámci volitelných předmětů... Díky tomu bychom získali zkušenosti a ještě bychom stmelili hotelovácký kolektiv. (Podobně se dělají maturitní exkurze, účast na nich bych povolila všem ročníkům a organizovala je pro větší skupinu lidí.)


Filip Ulman

Ahoj, jmenuji se Filip Ulman a jsem studentem 3. ročníku. Ve školské radě bych chtěl především prosadit rovnoprávnost v nošení dresscodu. Studenti mají povinnost se podle něho oblékat, to samé by mělo platit i pro učitele! Také bych chtěl změnit komunikaci některých učitelů i dalších zaměstnanců školy k nám, studentům hotelovky. Myslím si, že by už byla potřeba změna, ne?


© 2017 Hotelová škola Poděbrady, Komenského 156/7, 290 01  Poděbrady, tel.: +420 322 312 622, +420 325 612 541, e-mail: info@hsvos.cz